19/6: Poliomarsj Rotary

Klik op de foto’s om te vergroten.

2016

Sinds jaar en dag heeft Rotary over de hele wereld een belangrijke zaak die gesteund wordt en waarvoor heel veel geld ingezameld wordt: bestrijding van polio. Het doel is dat polio over de hele wereld wordt uitgeroeid. En daarmee is men al zeer goed op weg: er zijn nog maar slechts twee landen in de wereld waar nog polio voorkomt en dat zijn Afganistan en Pakistan. Alle Rotaryclubs dragen bij aan dat doel en zorgen voor het inzamelen van geld voor het kunnen maken en geven van vaccinaties. Ook BillGates is zeer betrokken bij deze zaak en voor elke dollar die door Rotary wordt ingelegd, legt hij hetzelfde bedrag ook toe.

We hebben met onze club diverse acties gehad en sinds vorig jaar organiseren we samen met een club uit een buurgemeente de zgn. «Poliomarsj»: een wandeling naar Måslia en Jutevatnet. Over deze tocht heb ik vorig jaar ook geschreven.

In juni hebben we bijna alle dagen geweldig mooi weer gehad! Het zag er aanvankelijk ook veelbelovend uit maar helaas, uitgerekend die dag werd het een gure zure koude dag! Ontzettend jammer want dat heeft er voor gezorgd dat er weinig mensen kwamen. En dus ook minder inkomsten voor de poliobestrijding dan we gehoopt hadden.

Bij Jutevatnet

Bij Jutevatnet

Maar goed, er kwamen toch nog mensen en voor die wilden bestond de mogleijkheid om worstjes te kopen en te grillen op het open vuur.

Worstjes grillen boven het open vuur

Worstjes grillen boven het open vuur

We hebben deze activiteit geevalueerd en willen proberen of we het volgend jaar misschien in het najaar moeten organiseren. We zullen zien.

Wat we dit jaar ook als actie hebben is het verkopen van loten waarbij de hoofdprijs een mannen-klederdracht is, ook wel “herrebunad” genoemd. Deze bunad wordt gemaakt door Anita die een naaiatelier heeft in ons dorp. Vorig jaar brachten haar een bezoek en aan het eind beloofde zij ons dat we een bunad zouden krijgen. Ter plekke zeiden we toen dat we een loterij zouden gaan starten en dat de opbrengst zou gaan naar het poliofonds. Op deze blogg schrijf ik over het bezoek aan het naaiatelier van Anita. Daar staat ook een herenbunad afgebeeld. Inmiddels zijn we in volle gang met de verkoop, dus wie een lot wil kopen…. 🙂

Janet