25/8–1/9: Gevarieerde week

2015

Klik op de foto’s om ze te vergroten.

Deze dagen waren weer goed gevuld met allerlei activiteiten. Dinsdag 25 augustus kreeg onze Rotaryclub bezoek van de nieuwe regionale gouverneur Odd Jarle Hagen. Hij had eerst een vergadering met het bestuur, waar Gert en ik ook deel in hebben. Gert als voormalige president en ik als inkomende president voor het seizoen 2016/2017. Het was een leuke ontmoeting waarbij Odd Jarle oprecht geinteresseerd was in hetgeen onze club aan activiteiten had. Hij kreeg ook een rondleiding in onze clubruimte Gamlebanken, een voormalig school-, gemeente- en bankgebouw. Wij huren het van de gemeente en zorgen ervoor dat het in goede staat wordt gehouden, zowel in, aan als rondom het gebouw.

07 steenmannen

Onder andere hebben drie leden recentelijk een mooie muur van stenen aangelegd.

05

Tijdens het bezoek werd ook de clubwimpel aangeboden. ‘s Avonds hadden we een gezamelijke vergadering met de Rotaryclub in Brattvåg. Daar kregen ween broodmaaltijd aangeboden en Odd Jarle hield een toespraak over zijn bezoek aan de twee clubs. Ook vertelde hij over zijn deel interesse in de landen Georgië, Azerbajdzan og Armenië. In het laatstgenoemde land heeft hij bijgedragen aan het inzamelen van geld voor een waterproject.

06

Woensdag 26 augustus hadden we een bestuursvergdering van koor. De oefenaavonden beginnen 1 september weer en we hebben besluiten genomen over het programma voor de herfst en de winter (tot 2016).

Donderdag 27 augustus was de thema-avond van de bank. Dat was erg interessant. Namens Stolt Mat kon ik een voordracht geven over het ontstaan, het verloop en de uitdagingen waar we mee te maken hadden. In de middag had ik voor 70 personen al tapa’s gemaakt. Die werden na de voordracht uitgedeeld en vielen zeer goed in de smaak.

Zaterdag 29 augustus begonnen de verkiezingscampagnes in het dorp. Drie zaterdagen achter elkaar zouden de politieke partijen met hun stands bij de winkels staan en hun boodschap aan de man brengen. Ik kon er bij twee niet aanwezig zijn omdat ik in de winkel stond. Maar Gert, als burgemeesterkandidaat, moest uiteraard wel zichtbaar zijn.

01

Zondagmiddag 23 augustus hebben Gert en ik op kantoor rond 1000 verkiezingsprogramma’s klaargemaakt. Deze worden, samen met de brochures van de andere partijen, in een envelop gestopt en die enveloppen worden aan alle adressen in de gemeente verspreidt.

02

Ons verkiezingsprogramma hebben we door een bureau laten ontwerpen en we zijn er erg tevreden over.

08 bølgen

‘s Avonds zijn we naar de film „Bølgen“ (De golf) geweest. Een film die gebaseerd is op een katastrofe die ooit een keer zal komen in onze regio: ergens tussen de 1 – 85 millioen m3 steenwand zal loskomen van een berg en neerstorten in Storfjorden wat tot een enorme tsunami zal leiden van een enorme dimensie. Met name de dorpen langs de fjord zullen voor een groot weggevaagd worden.

10a åkerneset

De spleet is hier goed te zien

De spleet is hier goed te zien

Vele jaren geleden was er een spleet in de bergwand maar door wind, regen, vorst, sneeuw, ijs is de spleet zo groot geworden dat die een aantal meters bedraagd. Hierdoor komt de steenmassa steeds losser van de bergwand en zal een keer de greep verliezen. Men weet niet wanneer het gebeurd, maar wel dàt het een keer zal gebeuren. De bergwand, Åkneset genoemd, wordt met allerlei apparatuur bewaakt, net zoals het bergmassief „Mannen“ waar Gert en ik recentelijk een keer heen zijn geweest. Door de bewaking kan men mensen op tijd waarschuwen als blijkt dat er grote veranderingen worden gemeten en men geëvacueerd moet worden.

9 bølgen

De film toont hoe het zou kunnen verlopen. Het scenario speelt zich af in Geiranger. De bioscoopzaal was op de première tot de nok toe gevuld met mensen. Men heeft zelf drie extra voorstellingen moeten tonen, zoveel belangstelling was er voor. Een goede zaak voor de kassa van de bioscoop, die het al niet zo gemakkelijk heeft.

11 nonnen

Maandagavond 31 augustus is de Rotaryclub naar een Grieks orthodox nonnenklooster inde buurt geweest. De „abedisse“ komt oorspronkelijk uit ons dorp. Er wonen vijf nonnen in het klooster (voormalige domineeswoning). De leden hebben er een dienst meegemaakt, een maaltijd samen met de nonnen genuttigd en gesprekken gehad over het leven in het klooster. Ik kon helaas niet mee, omdat alle politieke partijen bij elkaar kwamen om de 1000 enveloppen te vullen met alle verkiezingsprogramma’s. Deze werden door de diverse partijen de dagen erna uitgedeeld en in de brievenbussen gedaan.

12 Jon     13 Jon

Dinsdag 1 september hadden we onze eerste oefenavond van koor. Onze dirigent en ik als voorzitter van het koor, hebben op die avond het overeengekomen contract getekend, waar alle leden getuige van waren. Een nieuw koorseizoen is begonnen. Er staan spannende dingen te gebeuren! 🙂

Tijdens deze week ook de nodige hardlooptochten gelopen.

Janet

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *