12/10: Bezoek bestralingafdeling

2015

Klik op de foto’s om ze te vergroten.

Met onze Rotary club hebben we met 11 personen een bezoek gebracht aan de bestralingafdeling in het ziekenhuis in Ålesund. We hebben daar een contact, Theo, die oorspronkelijk uit Nederland komt en bestralingstherapeut is. Hij woont sinds afgelopen lente ook in ons dorp en zingt in ons koor 🙂

Theo stond ons om half acht op te wachten bij de ingang. Eerst gaf hij een presentatie en vertelde hij zeer geëngageerd over zijn werk, wat het inhoud, welke taken hij heeft, wat stralen eigenlijk precies zijn, welke functies er allemaal op de afdeling te vinden zijn. Theo vertelde onder andere dat de vorige regeringspartijen zich sterk hebben gemaakt om meerdere nieuwe bestralingafdelingen in Noorwegen te krijgen. Dat heeft er toe geleidt dat en in heel Noorwegen nu 10 soortgelijke afdelingen te vinden zoals in Ålesund, met in totaal 41 bestralingsmachines in heel Noorwegen. De afdeling in Ålesund is vrij nieuw en bestaat nog maar een aantal jaren. Moesten de pasiënten voorheen naar Trondheim, nu kunnen ze dezelfde behandeling in Ålesund krijgen, waar twee bestralingmachines zijn opgesteld. Dagelijks kan men circa 70 patiënten behandelen.

04    06

Daarnaast heeft de afdeling een aantal andere funkties zoals een beddenafdeling in de bovenste etage, een polikliniek en een afdeling waar chemotherapie wordt gegeven. De afdeling ligt ook vlak naast het patiëntenhotel: als patiënten uit de hele provincie naar Ålesund komen en elke arbeidsdag een bestraling ondergaan is het belangrijk dat ze in de buurt wonen. In het hotel is recentelijk ook een trainingsruimte geopend waar de patënten onder leiding van een fysiotherapeut lichaamstraining kunnen krijgen, want ook voor kankerpatiënten is het belangrijk dat ze in een goede conditie blijven.

02

Het was al met al een zeer interessant bezoek en danken Theo zeer hartelijk!

Janet

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *