6/2: Vorming nieuwe Senterparti

2018

Klik op de foto’s om te vergroten

Omdat er op dit moment aan een nieuwe gemeente Ålesund gewerkt wordt (Fellesnemnda) die vanaf 01.01.2020 een feit zal moeten zijn (fusie van vijf gemeenten), zullen alle werkzaamheden en organisaties ook samengevoegd moeten worden. Zo ook de politieke partijen in de betreffende gemeenten. Veel partijen hebben al een gezamelijke vergadering gehad om dat proces in gang te zetten. En vanavond had dan onze partij de gezamelijke vergadering van alle Senterpartileden in de vijf gemeenten. Of beter gezegd vier gemeenten: in één van de vijf gemeenten is er geen locale organisatie van de Senterparti. Maar we weten wel dat er bij de vorige verkiezingen mensen uit die gemeente op de Senterparti gestemd hebben, dus we zullen proberen daar ook mensen uit mee te krijgen.

De vergadering vond plaats in Ålesund. Totaal 20 leden waren er. Vanuit onze gemeente waren we met z’n vijfen. Er zijn een aantal besluiten genomen, waaronder wanneer de voorbereidende vergadering zal plaats moeten vinden. Alle partijen moeten op een jaarvergadering ook een officieel besluit hebben genomen om de plaatselijke groep op te heffen. Dat hebben wij in onze gemeente al gedaan op de laatste jaarvergadering.

Voor 1 april moet dit proces klaar zijn. Daarna kan er gewerkt worden aan een gezamelijk partijprogramma en aan een lijst met namen die genomineerd worden voor de gemeentelijke verkiezingen in september 2019. Ik heb besloten dat ik daar niet op zal staan.

Aan het eind van de avond werd er een groepsfoto gemaakt.

Janet