19-21/9: Koor, kool, Jønsbu

2015

Klik op de foto’s om ze te vergroten.

18.09

De kooractiviteiten gaan tijdens alle andere activiteiten ook gewoon door en elke dinsdagavond wordt gereserveerd voor koorzang. We oefenen in een gymzaal in een school in onze gemeente. Daar hebben we ook ons oefenweekend gehouden op zaterdag en zondag. Er is een keuken die we konden gebruiken voor het zetten van koffie en eten konden bereiden. Zaterdag nam iedereen zijn of haar eigen lunchpakketje mee en voor zondag hadden we lasange besteld van het cateringbedrijf in ons dorp.

19.09 d

Zaterdagavond zijn we naar Rafal en zijn vriendin met de moeilijke naam gewwest. Rafal komt uit Polen en heeft bij Gert in de rokerij gewerkt. Leuk stel. Rafal is oorspronkelijk kok en hij heeft heerlijk gekookt: een soep vooraf met aardappel en bacon, als hoofdgerecht varkensvlees met zelfgemaakt zuurkool en zijn vriendin had een prachtige lekkere taart gemaakt.

Na het oefenweekend zijn we aan het eind van de middag naar Jønsbu gereden en hebben daar 1 nacht doorgebracht. We hadden van iemand forelletjes gekregen en die lekker gebakken. We hebben verder heerlijk gelezen en uitgeslapen.

20.09

Maandag was het prachtig weer. Gert heeft circa 10 witte kolen gekocht en ingemaakt voor zuurkool. De zuurkool van Rafal heeft hem zeker geinspireerd 🙂

19.09

Ook is hij bezig geweest met het maken van een muts, of beter gezegd een vikingmuts. In oktober gaat hij met een groep mannen uit het dorp naar Zutphen om deel te nemen aan het jaarlijkes Bokbierfestival. En de groep uit Noorwegen kleedt zich dat als vikinger. Harry, een nederlander in ons dorp, organiseert al een aantal jaren een reisje naar dit festival en steeds meer nieuwe mensen komen er bij (en sommigen vallen ook af). Dit jaar gaan ze er met een kleine 30 mannen naar toe. Harry kent Zutphen goed omdat hij daar vandaan komt. En inmiddels kent Zutphen de vikingers uit Noorwegen: er is een aparte tafel voor hen gereseveerd in de feesttent en ze worden speciaal welkom geheten. Gert heeft al een speciaal pak gekocht maar een hoofdbedekking ontbrak nog. Van een schapenvel heef thij een puntmuts in elkaar gezet. Of het dit uiteindelijk ook wordt valt nog te bezien. Gert is een handige jongen, maar met draad en naald heb ik hem nog nooit in de weer gezien 😉

13.09 b

Janet

2 gedachten over “19-21/9: Koor, kool, Jønsbu

 1. zwanet

  nog een paar zuurkoolrecepten wie weet heb je er iets aan.
  Gert geniet van de Bokbierdag morgen in Zutphen.
  groetje s Zwanet

  Oud Hollandse Boerenzuurkool
  • 700 gr zure appels
  • 300 gr uien
  • 4 kg witte kool
  • 2 kg savooiekool
  • 70 gr zout
  • 25 jeneverbessen
  • 10 gr karwijzaad (kummel)
  Snijd of rasp de appels en uien in kleine stukjes en meng ze met de kool.
  Handel verder zoals bij het basisrecept is aangegeven.
  Kruidenzuurkool
  • 70 gr zout
  • 25 jeneverbessen
  • 5 kg witte kool
  • 2 kg savooiekool
  • 10 gr karwijzaad
  • 10 gr korianderzaad
  • 20 zwarte peperkorrels
  • 20 gele mosterdzaadjes
  • 10 hele laurierbladeren
  Verder bereiden volgens het basisrecept.
  Geurige fruitzuurkool
  • 700 gr zure appels
  • 700 gr witte druiven
  • 6 kg witte kool
  • 15 kersen- of zwarte bessenbladeren
  • 70 gr zout
  • 25 jeneverbessen
  Snijd of rasp de appels fijn en meng ze met de hele druiven en geraspte kool. Was de kersen- of bessenbladeren en meng ze met het zout en de jeneverbessen. Deze bladeren geven een geurig aroma aan de zuurkool. Volg verder het basisrecept.
  Rode zuurkool
  • 80 gr zout
  • 25 hele kruidnagels
  • 6 kg rode kool
  • 1 kg zure appels
  • Kaneel Volg het basisrecept.

  Reageren

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *