22/3: Hipp Hurra en Ole Paus

2014

De week na Nederland vloog weer om. Direct na thuiskomst al een vergadering bij me thuis met een groep muzikanten uit Stordal waar ons koor een gezamelijk concert mee gaat voorbereiden (in oktober). Dinsdag een vergadering bij de gemeente, waar een pittige onderwerp werd besproken: de (om)bouw van de nieuwe school. Woensdagavond een jaarvergadering van een organisatie waar ik als gemeenteraardslid onze gemeente vertegenwoordig. Donderdag een dagje in het ziekenhuis gewerkt. En vrijdag? Gewoon helemaal niets. Thuis zijn waar de kachel snorde en de regen tegen het raam kletterde. De sneeuw is in de loop van deze dagen ook behoorlijk verminderd.

Zaterdag hebben Gert en ik een eind hard gelopen. De regen en de wind waren naar andere oorden getrokken en het was mooi zonnig weer. Gert een Halve marathon; ik circa 15 km.

IMG_1207

In de middag zijn we samen met Marit en Reidar naar het dorpshuis geweest waar een voorstelling werd gegeven met de titel HIPP HURRA. Het thema was „Viering 200 jaar Grondwet“, want dit jaar vieren we dat in 1814 de grondwet van Noorwegen is opgesteld. Dat werd destijds gedaan nadat Noorwegen onafhankelijk werd verklaart van Zweden. 112 mannen werden vanuit het hele land gekozen en reisden naar Eidsvol (te voet, te paard, roeiend), waaronder ook een man uit mijn gemeente, Ørskog. En dat wordt ook groots herdacht hier bij ons.

Kinderkoor van SFO

Kinderkoor van SFO

De regionale actrice Astrid Overaa heeft samen met rond de 50 vrijwilligers uit de gemeente (jong en oud) deze voorstelling opgezet. Zijzelf speelde de grootmoeder die aan haar kleindochter vertelde hoe de grondwet in 1814 is ontstaan. Het kinderkoor van de SFO trad op, de chearleaders, het korps, drie jonge zangeressen, locale violist, en meer. Het werd een hele leuke een leerzame, en ook voorstelling.

IMG_1213

Na de voorstelling werd er koffie en taart geserveerd maar wij zijn met z’n vieren even ergens een hapje gaat eten want om 18.00 uur gingen Marit en ik naar de kerk gaan waar Ole Paus optrad met een kerkkoor. Ole Paus is sinds 40 jaar een bekende geliefde noorse zanger en liedjesschrijver. Hij heeft circa 30 CD’s gemaakt en heeft vele prijzen in ontvangst mogen nemen. Zijn lied „Mitt lille land“ werd na de terreuraanslag in Oslo en op Utøya 2011 enorm polulair. En tijdens dit concert heeft hij dit nummer ook gezongen, waarmee we het die dag twee keer hoorden want tijdens de voorstelling HIPP HURRA werd het ook gezongen.

IMG_1216

Het werd een heel mooi concert die 1 uur en 45 minuten duurde. Met Marit en Reidar spraken we af om evt. te gaan skiën morgen maar we kijken aan hoe het weer wordt en bepalen dan wat we gaan doen.

Janet