16/9: Drie StikkUt!

Klik op de foto’s om te vergroten

2016

Vanavond hebben Gert en ik drie StikkUt-tochtjes gemaakt, allemaal op relatieve loopafstand van elkaar. We parkeerden de auto bij Schnitzel Harry bij Fjellstova. Vandaar ging het richting Haugsetra, een huttengebied op nog geen kwartier lopen van de auto. Een makkie dus!

01

Vervolgens ging het „cross country“ naar beneden in een dalletje waar de Ørskogelva (rivier) loopt. Deze is niet diep en via grote stenen kwamen we met droge voeten aan de andere kant.

02

Toen weer door het struikgewas omhoog naar een grintpad. Daar begon het pad naar Giskemonibba, een bergtop van 687 mtr hoog.

2a

De tocht is niet moeilijk en vanaf de top heb je een geweldig uitzicht over Ørskog, fjord, bergen en eilanden.

03

2b

Helaas zijn er mensen die het niet kunnen laten om hun eigen rommel mee te nemen. Een stuk chocoladepapier was bevestigd onder een draadje rond de steenman en schillen van een mandarijntje lag er ook. Op deze hoogte kunnen dergelijke schillen heel lang blijven liggen!

06     07

We waren rond 19.15 uur op de top. Daar heeft Gert ons avondeten gemaakt, of beter gezegd, warm gemaakt want hij had het thuis al gemaakt.

3a     04

Het werd een éénpansgerecht met aardappel, artisjokk, paprika, gorizzo, ui en tomatenpuree.

05

Vervolgens gingen we door naar Dynjafossen, de grootste waterval in onze gemeente. We waren daar om 20.15.

08

Het begon toen al flink te schemeren. We dronken koffie met een chocoladereep erbij en gingen toen weer terug naar de auto, over een deel van de „Trondhjemske postveg“ (De Trondheimse Postweg). Dit is een weg/pad die tussen 1780 en 1804 tussen Trondheim en Bergen werd aangelegd, die tot stand kwam om een betere postverzending te bewerkstelligen. Door de veranderde infrastructuur bestaat de weg hedentendage als zodanig niet meer, maar grote delen zijn nog intact. Oorpsronkelijk is de weg 695 km lang waarvan 150 km over fjord en binnenmeren. In onze gemeente is totaal 5 km van de Trondhjemske postveg nog bewaard gebleven.

Janet