21/3: Concert voor Asbjørn

2015

Klik op de foto’s om ze te vergroten.

Kortgeleden werd Asbjørn Søvik 70 jaar. Asbjørn is een man die in onze gemeente woont en sinds 1968 muziekleraar is geweest op de school, voor koor en korps en brass. Voor ons koor is hij zelfs dirigent geweest gedurende 30 jaar.

Asbjørn als dirigent voor Ørskogkoret

Asbjørn in jongere jaren als dirigent voor Ørskogkoret

Iemand kwam op het idee om hem met een concert voor trouwe dienst te eren. En of Ørskogkoret in dat geval dan de organisator voor wilde zijn. Dus we huurden het dorpshuis voor de gelegenheid af, zorgden we voor een programmaleider en bepaalden het te zingen repertoar. Iemand anders vroeg diverse andere muzikanten of zij bij wilden dragen aan het concert met een paar nummers. Allemaal mensen die Asbjørn goed kenden en les van hem hadden gehad. Ook zij zeiden allemaal ja. Iemand anders maakte weer het affiche.

Søvikplakat

Alles ging in het diepste geheim: Asbjørn mocht het niet weten dan kort voor het concert. Hij werd 1,5 voor het concert thuis verrast met het idee en hij was er erg ontroerd door geweest. De krant maakte er een artikel over: hij had er geen idee van gehad dat dit allemaal achter de schermen voor hem gedaan werd.

Vrijdags voor het concert werd de zaal in orde gemaakt. De scene werd opgesteld met koortrappen en voor Asbjørn met zijn vrouw hadden we een paar mooie stoelen neergezet waar ze het hele concert konden zitten. De stoelen en het tafeltje zijn van ons; het tapijt van Odd. Ook voor de twee dochters, die speciaal voor de gelegenheid naar Ørskog waren gekomen, werdn stoelen gereserveerd.

DSC_1367

Wij hadden voor Marit een bloemstukje gekocht want als die jaren dat Asbjørn les gaf, veel avonden en weekenden weg was runde zij thuis het huishouden en zorgde voor de kinderen. Dus ze mocht wel even extra in het zonnetje worden gezet.

Wij zongen “Høyrer du…?” van Les Miserable, Vesle Daniel, Sønnavindsvalsen en Vitae Lux. Bij elk lied verkleedden we ons om naar kleiding passend bij het nummer. Dat viel erg in de smaak. Aan het eind van het concert was er gelegeneheid om taart, broodjes en koffie te kopen; door ons gemaakt en gebakken. Helaas gingen veel mensen al naar huis waardoor we daardoor niet de omzet hebben gekregen waar we op gehoopt hadden. Maar het werd al met al een mooi concert waarbij duidelijk werd dat de hoofdgasten het erg naar de zin hebben gehad. En daar gaat het om.

Janet

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *